Ile powinnam ważyć skoro mam 13 lat i 149 cm wzrostu?

Ważę 44,5 kg i myślę, że to stanowczo za dużo bo jestem niska, mam niecałe 150 cm wzrostu, a moje koleżanki ponad 150 cm i ważą około 41 kg. Czy moja waga jest normalna ? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Twój wzrost jest rzeczywiście mały jak na Twój wiek - jest to 10 centyl, poniżej którego rozpoznaje się niedobór wzrostu. Trudno mi powiedzieć, dlaczego tak jest i czy jest to np. uwarunkowane genetycznie, dlatego najlepiej porozmawiaj o tym z rodzicami i udajcie się na konsultację lekarską. Być może za jakiś czas dorównasz swoim rówieśnikom.

Jeśli chodzi o masę ciała w stosunku do Twojego wzrostu, to mieści się ona w normie. Staraj się nie przekraczać około 48 kilogramów.

Pozdrawiam