Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała jest blisko górnej granicy normy. Występuje dysproporcja pomiędzy wzrostem, a masą ciała. Odchudzanie na własną rękę w czasie, gdy organizm jest w fazie dojrzewania jest wysoce nierozsądne. Restrykcyjne diety, które pozwalają szybko schudnąć zazwyczaj prowadzą do wyniszczenia ustroju. Warto wystrzegać się słodyczy oraz słodzonych napojów gazowanych. Ważna jest również regularna aktywność fizyczna. W celu oceny prawidłowości rozwoju należy skonsultować się z lekarzem.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy