Jak szybko schudnąć 10-15 kg?

Mam na imię Angelika, mam 12 chodzę do 6 klasy lat i ważę około 65 kilogramów! Jest tylko jedna osoba z naszej klasy która się z tym nie maskuje. Ja próbuję się maskować wciągając mocno brzuch, ale na prawdę jestem gruba! Szczegóły: 163 cm wzrostu około 65kg. Chcę schudnąć około 10-15 kg! Pomocy
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała wykracza ponad 97. centyl. Oznacza to, że jest zbyt duża w stosunku do wzrostu oraz wieku. Bardzo ważne jest ustalenie przyczyny takiego stanu rzeczy. Nadmierna masa ciała w okresie dojrzewania może być związana z problemami zdrowotnymi. Powinnaś, po rozmowie z rodzicami, udać się do lekarza w celu wykluczenia podłoża chorobowego problemu. Ponieważ Twój organizm jest w fazie nieustannego rozwoju, proces odchudzania powinien być zaplanowany przez specjalistę dietetyka.