Mam 15 lat: w jaki sposób najszybciej i najwięcej schudnąć?

Mam 12 lat i 80 kg przy wzroście 175 cm. Chcę schudnąć około 25 kg, ale wiem, że to chyba niemożliwe w ciągu 3 miesięcy. Chcę więc, schudnąć najwięcej, ile się da tak, żeby było bezpiecznie w ciągu 5 miesięcy. Zaczęłam zażywać goodbye apetite. Ile schudnę, jak będę ćwiczyła codziennie i po każdym posiłku zażywała goodbye apepite i nie będę jadła po godzinie osiemnastej?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost wykraczają ponad 97. centyl. Oznacza to, że są zbyt wysokie w odniesieniu do wieku. Taki stan nie musi oznaczać patologii, lecz wymaga kontroli lekarskiej. Występuje niewielka dysproporcja pomiędzy masą ciała a wzrostem. Ponieważ Twój organizm jest w fazie intensywnego rozwoju nie powinnaś odchudzać się samodzielnie. Nie da się jednoznacznie określić jak dużo schudniesz. Warto jednak nadmienić, że zbyt szybka utrata zbędnych kilogramów wiąże się z ryzykiem ich powrotu.