Chcę schudnąć, ale czy powinnam?

Mam 12 lat, wzrostu mam 169-170 cm i ważę 50 kg. Wydaje mi się, że to za dużo i chcę schudnąć, ale nie wiem ile, dlatego chcę zasięgnąć opinii eksperta. Myślę, że mi pomożecie.
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi zaledwie 17,3 i odpowiada wartości 50 centyla. Teoretycznie Twoja masa ciała jest w normie, jednakże jesteś wysoka i Twój wzrost wykracza poza 97 centyl, więc prawdopodobnie masz niedobór masy ciała w stosunku do swojej wysokości. Nie powinnaś się odchudzać, a wręcz możesz przytyć kilka kilogramów.

Odżywiaj się zdrowo, by w tym ważnym dla Twojego orgaznimu okresie rozwoju dostarczać mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zapoznaj się z piramią żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Pozdrawiam