Mam 14 lat: jak schudnąć 10-15 kg w 7 miesięcy?

Mam 14 lat, 176 m wzrostu i ważę ok. 70 kg. Uważam, że jestem stanowczo za gruba, zwłaszcza w okolicy ud i brzucha. Chciałabym uzyskać informację o diecie odpowiedniej dla mnie i jakichś ćwiczeniach (mam dość poważną kontuzję nogi, więc ćwiczenia nie mogą zbytnio obciążać stopy). Z góry dziękuję ;)

14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, Twoja masa ciała oscyluje około 97 centyla, zaś wzrost nieco powyżej 97 centyla. Zakładając, że szeroko pojęta norma mieści się w granicach między 3 a 97 centylem, można powiedzieć, że podane przez Ciebie wartości znajdują się na granicy normy, co wymaga konsultacji lekarskiej. Warto bowiem ocenić czy tak wysoki wzrost i masa ciała nie ma na przykład podłoża chorobowego. Należy jednak wspomnieć, że podane wartości masy ciała i wzrostu znajdują się mniej więcej w tym samym kanale centylowym, co oznacza, że są do siebie proporcjonalne. Prosto mówiąc, znaczy to, że rozwijasz się harmonijnie. Mimo wszystko skonsultuj się z lekarzem pediatrą.