Co zrobić, żeby schudnąć co najmniej 10 kg?

Mam 15 lat, 153 cm wzrostu, ważę ponad 60 kg. Chciałbym schudnąć z 10 kilo, gdyż czuję się gruba i brzydka :( Mam chłopaka, który twierdzi, że jestem szczupła, ale ja wiem, że mam dużą nadwagę :( wstydzę się latem założyć strój kompielowy, głupio czuję się również w krótkich spodenkach i spódnicy :( POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ponad rok temu

Witam,

To nieprawda, że masz dużą nadwagę. Na siatkach centylowych dla BMI mieścisz się poniżej 97 centyla. Norma obejmuje obszar pomiędzy 3 a 97 centylem. Twoja masa ciała jest więc prawidłowa. Nie musisz się odchudzać i stosować żadnych diet niskokalorycznych.

Polecam natomiast zwiększenie aktywności fizycznej. Ćwicz na lekcjach wf., ale także poza szkołą. Zapisz się na basen lub wybierz się na rower. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam