Mam 14 lat, ważę 70 kg i mam 173 cm wzrostu. Jak schudnąć 7 kg w 2/3 tygodnie?

Dzień dobry,

mam 14 lat i chcę schudnąć. Ważę 70 kg i mam 173 cm wzrostu. Co mam zrobić, aby schudnąć? Chciałabym, aby udało mi się to w 2 albo 3 tygodnie. Idę na wesele i chciałabym ładnie wyglądać. Jakich produktów unikać i jak ćwiczyć? Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdarwiam serdecznie

14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała nie wskazuje na nadwagę i nie musisz się odchudzać. Na siatkach centylowych dla BMI mieścisz się na około 90 centylu. Norma obejmuje obszar pomiędzy 3 a 97 centylem. Twoja masa ciała jest więc prawidłowa. Nie musisz się odchudzać i stosować żadnych diet niskokalorycznych. Dodatkowo utrata 7 kg w 3 tygodnie spowoduje efekt jo-jo oraz spowolnienie tempa metabolizmu.

Dlatego jeśli chcesz wyszczuplić swoją sylwetkę, polecam zwiększenie aktywności fizycznej. Ćwicz na lekcjach wf., ale także poza szkołą. Zapisz się na basen lub wybierz się na rower. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.