Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można schudnąć 14 kg w 2 miesiące?

Witam mam 18 lat mam 1.71 cm i waże 78 kg . Bardzo chciałabym pozbyć się 14 kg ponieważ za 2 miesiące idę na wesele i chciałabym dobrze wyglądać czy jest taka możliwosc ? czekam na szybką odpowiedź
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam! Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witam serdecznie,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Nie stara się Pani schudnąć 14kg w 2miesiace ponieważ po tak szybkim odchudzaniu kilogramy najczęściej wracają i to w nadmiarze, jest tak zwany efekt jo-jo. diety niskokaloryczne zwalniają przemianę materii i grożą wieloma konsekwencjami w przyszłości.

Proszę zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną a efekty Pani starać zostaną zauważone. Jeszcze raz przestrzegam przez zbyt rygorystycznym odchudzaniem.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy