Jak szybko schudnąć 3 kilogramy?

Waze 50 kg i chcialabym szybko schudnac 3 kg. Jak moge to zrobic?

Witam. Potrzebuję więcej informacji o Pani (wzrost, wiek, stan zdrowia, aktywność fizyczna), abym mogła dać wskazówki żywieniowe. Dodam tylko, że ubytek masy ciała nie powinien być większy niż 0,5-1 kg na tydzień. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam.
Zdrowe chudnięcie to od 0,5 do 1kg tygodniowo. Proszę pić wodę do 2l dziennie, ograniczyć lub całkiem wykluczyć słodycze, fast food, napoje gazowane, węglowodany na obiad i włączyć oczywiście ruch.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

Szanowna Pani,

prawidłowe odchudzanie wiąże się z niewielką utratą masy ciała, która wynosi 0,5-1kg tygodniowo. Wszelkie sposoby przyspieszania tego procesu lub "diety cud" być może doprowadzą do szybkiej utraty kilogramów, ale po pierwsze mogą być niebezpieczne dla zdrowia np. powodować niedobory mikroelementów, a po drugie z całą pewnością po zakończonej diecie doprowadzą do efektu jo-jo. Najlepiej działać dwutorowo - połączyć odpowiednio zbilansowaną dietę z wysiłkiem najlepiej o charakterze wytrzymałościowym np. bieganie, nordic walking, pływanie czy fitness. Ze względu na to, że mam zbyt mało Pani danych, nie jestem w stanie przedstawić szczegółowego planu działania. To, co z pewnością Pani pomoże to dieta o zmniejszonej ilości kalorii w stosunku do zapotrzebowania (powinien ją ułożyć dietetyk na podstawie wywiadu żywieniowego), bogata w błonnik (warzywa, owoce), produkty zbożowe bogate w węglowodany złożone (kasze, makarony razowe, pieczywo wieloziarniste), odpowiednia ilość spożywanych płynów (dostosowana do poziomu aktywności fizycznej). Oczywiście należy zrezygnować ze słodyczy, produktów typu fast food, napojów słodzonych. Życzę powodzenia i wytrwałości w odchudzaniu. Pozdrawiam!