Jak schudnąć 6 kilogramów w ciągu miesiąca?

Mam 160 i ważę ok 58 kg. Jestem 6 miesięcy po porodzie , to moja druga ciąża i chciałam bym schudnąć ok 6 kg od teraz do świąt Bożego Narodzenia.Jak tego dokonać? Nie pracuje, opiekuje się dziećmi.

Witam serdecznie,

Szybkie odchudzanie nie jest zalecane, ponieważ działa obciążająco na nasz organizm. Zbyt szybkie spadki wagi mogą doprowadzić do problemów zdrowotnych a po odchudzaniu pojawi się efekt jo-jo czyli kilogramy powrócą nawet z nawiązką.

Zalecam zdrowe odchudzanie czyli około 0,5-1kg tygodniowo. Musi Pani utrzymywać zdrowe nawyki żywieniowe i zadbać o aktywność fizyczną. Zalecam 5posiłów dziennie, jedzonych w odstępach 2,5-3h. Dzień należy zacząć od pełnowartościowego śniadania (zjeść max do 1h po przebudzeniu, jak najszybciej aby pobudzić organizm do działania) kolację zjadamy na 3-4h przed snem. Na kolację nie jemy węglowodanów złożonych oraz owoców, staramy się wybierać głownie białko. Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, typu fast food oraz słodyczy, kolorowych napoi. Wybiera Pani chude białe mięsa, ogranicza tłuste sery, masło, margarynę, słone przekąski. Potrawy przygotowuje Pani grillując, dusząc, na parze itp a ogranicza smażenie. Pamięta Pani o wypijaniu około 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu. Posiłki powinny być jedzone jak najbardziej regularnie. Jemy mniejsze porcje a często.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk