Jak szybko schudnąć przed studniówką?

Witam mam 18 lat waze 74kg, wzrost 171 chcialabym schudnąć do studniówki z 10/12 kg jak zrobić to w ponad 3 miesiące?
18 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zalecane tempo odchudzania to ok 0,5 kg/tydzień. W ciągu 3 miesięcy możliwa jest więc utrata ok 6kg.
Można to osiągnąć poprzez wprowadzenie zasad zdrowego odżywiania, a więc: spożywanie 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasowych, wybór pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego mięsa i ryb, chudych produktów mlecznych, wysokie spożycie warzyw i owoców, zastosowanie lekkostrawnej obróbki technologicznej.
Niezwykle istotna jest także regularna aktywność fizyczna - zaleca się wprowadzenie codziennych ćwiczeń w wymiarze czasowym ok 30-40min. Może to być ulubiona forma sportu lub ćwiczenia gimnastyczne.

Witam serdecznie,
Musi Pani pamiętać, że zbyt szybkie odchudzanie niesie za sobą efekt jo-jo czyli powrót wagi sprzed okresu odchudzania z nawiązką. Średnio powinna Pani chudnąc od 0,5 do 1,5 kg tygodniowo.
Podstawą walki z nadmiernymi kilogramami jest zdrowa zbilansowana dieta (70% sukcesu) oraz aktywność fizyczna(30% sukcesu)
Zalecam:
5posiłków dziennie, w odstępach 2,5-3h, śniadanie powinno być spożyte do godziny po przebudzeniu, zaś kolacja 3-4h przed snem. Powinny być 3 główne posiłki i dwa poboczne, mniejsze czyli IIśniadanie oraz podwieczorek.
Musi Pani również pić od 1,5 do 2l czystej wody mineralnej każdego dnia. Należy zrezygnowany z potraw tłustych smażonych, żywności silne przetworzonej oraz typu fastfood, słodyczy. Nie należy jeść owoców na kolację oraz podjadać pomiędzy posiłkami.
Co do ćwiczeń zalecam wysiłek fizyczny 5 razy w tygodniu co najmniej 30min. Tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać dopiero po pół godz. ćwiczeń.
W razie jakichkolwiek pytań z ustaleniem jadłospisu oraz posiłków dostosowanych do wysiłku fizycznego zapraszam na konsultacje dietetyczna tel. 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk