Jak schudnąć 3 kg w 5 dni?

Jak schudnąć 3 kg w 5 dni?Tylko proszę nie mówić,że musze pływać bez pływania.Może zaproponuje pan jakieś ćwiczenia?Czekam na odp.
ponad rok temu

Oznaczenia na ekologicznych jajkach

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Zalecane tempo odchudzania to 0,5 kg / tydzień, dlatego też utrata 3 kg w tak krótkim czasie jest nie tylko bardzo trudna,ale również niezdrowa dla organizmu.
Forma aktywności fizycznej jest dowolna - nie musi być to pływanie. Zalecane są zarówno ćwiczenia gimnastyczne, jak i wszelkie formy sportu - biegi, jazda na rowerze, taniec, gry zespołowe itp. Ważne aby była to aktywność regularna.

0

Witam,
Myślę, że żaden profesjonalny dietetyk nie porwie się na takie zadanie. W ciągu 5 dniu może Pani schudnąć maksymalnie 1kg, jeżeli chce Pani to zrobić rozsądnie. Proszę zamienić wysokokaloryczne posiłki na takie, które zawierają mniej tłuszczu i prostych węglowodanów oraz wprowadzić zajęcia fizyczne np, bieganie, ponieważ jest jednym ze sportów podczas, którego uprawiania spala się dużo kalorii i nie jest potrzebny specjalny sprzęt.
Pozdrawiam
Edyta Obolewicz

Mgr Edyta Obolewicz jest wykwalifikowanym dietetykiem z doświadczeniem w pracy z pacjentami. W pracy zawodowej skupia się na kompleksowym podejściu do pacjenta oraz jego problemów, proponując indywidualnie dobrane porady dietetyczno-żywieniowe. Prowadzi prywatny gabinet dietetyczny Mr&Mrs Beauty w Gdyni.
0

Witam,
Prawidłowo powinno się chudnąć od 0,5-1 kg na tydzień. Zatem obrany przez Pana/ią cel jest niezbyt rozsądny. Szybka utrata masy ciała prowadzi do efektu jo-jo, czyli powrotu do wagi lub nawet często jej przyrostu. Połączenie zbilansowanej diety z aktywnością fizyczną na pewno pomoże. Zalecam zastosować się do zasad nowej piramidy żywienia i ćwiczyć min. 30-60 min dziennie.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy