Jak szybko schudnąć po 30-tce?

Witam! mam 30 lat I strasznie przytylam mam 169 I waze 78 kg.Po ciazy mi zostala taka waga.Ciagle mam wilczy apetyt i sie zajadam.Chce szybko schudnac bo psychicznie juz nie moge z ta waga.Czy jezeli przez 2 tg bede jadla same slodkie ziemniaki z cebula na oliwie z oliwek to moge schudnac? gora 4 ziemniaki na dzien np.

Witam serdecznie!

Aby utrzymać efekty odchudzania, dieta nie może trwać krótko. Najbardziej optymalne tempo utraty wagi to 2 do 4 kilogramów miesięcznie. Tego typu dietoterapia zabezpiecza przed tzw. efektem jo-jo (ponownym przytyciem).

Aby dieta była zdrowa, musi być urozmaicona, tylko wtedy mamy pewność, że dostarczymy naszemu organizmowi pożądanych składników odżywczych, witamin oraz składników mineralnych. Ziemniaki z cebulą oraz oliwą nie spełnią wszystkich norm na składniki odżywcze!

Zapraszam do odwiedzenia gabinetu dietetyka.

Witam serdecznie,

Z całą pewnością odradzam zaproponowaną przez Panią ,,dietę'' z ziemniakami i oliwą!! Być może schudła by Pani w ten sposób, gdyż organizm nie otrzymywałby wszystkich niezbędnych mu do funkcjonowania składników odżywczych. Nie schudłaby Pani zdrowo lecz wyniszczyłaby Pani organizm. Po pewnym czasie efekt jojo(powrót wagi) ma Pani gwarantowany!! Odradzam tego typu pomysłów!

Dieta powinna być pełnowartościowa i zbilansowana. Musi Pani odpowiednio odżywiać swój organizm, aby on nie musiał robić zapasów, rezerw w postaci tkanki tłuszczowej.
Musi Pani utrzymywać zdrowe nawyki żywieniowe i zadbać o aktywność fizyczną. Zalecam 5posiłów dziennie, jedzonych w odstępach 2,5-3h. Dzień należy zacząć od pełnowartościowego śniadania (zjeść max do 1h po przebudzeniu, jak najszybciej aby pobudzić organizm do działania) kolację zjadamy na 3-4h przed snem. Na kolację nie jemy węglowodanów złożonych oraz owoców, staramy się wybierać głownie białko. Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, typu fast food oraz słodyczy, kolorowych napoi. Wybiera Pani chude białe mięsa, ogranicza tłuste sery, masło, margarynę, słone przekąski. Potrawy przygotowuje Pani grillując, dusząc, na parze itp a ogranicza smażenie. Pamięta Pani o wypijaniu około 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu. Posiłki powinny być jedzone jak najbardziej regularnie. Jemy mniejsze porcje a często.

do tego proponuję jeszcze systematyczną aktywność fizyczną

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk