Co zrobić, żeby szybko schudnąć 3 kilogramy?

Witam mam 20 lat Ważę 73 kg mam 176cm wzrostu, chcialbym zrzucić do 70 kg , co zrobić żeby jak najszybciej schudnąć te 3kg? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Aby skutecznie i długotrwale zmniejszyć zawartość zapasowej tkanki tłuszczowej w podejściu do diety należy kierować się zdrowym rozsądkiem i dbać o właściwą relację z jedzeniem. Rekomenduje się unikać zarówno diet wyraźnie niskokalorycznych typu 1000 kcal, jak i diet eliminujących określone składniki pokarmowe, bądź poszczególne grupy produktów spożywczych (np. gluten, nabiał, nasiona roślin strączkowych), jeżeli nie posiada Pan poważnych przeciwwskazań lekarskich popartych odpowiednią diagnostyką. Dieta powinna charakteryzować się stosunkowo niewielkim deficytem energetycznym (np. 20 % w stosunku do całkowitej przemiany materii), co przełoży się na stopniowy ubytek masy ciała i pozwoli jednocześnie zachować większą ilość masy mięśniowej w długotrwałym procesie odchudzania, a także znacząco zmniejszyć potencjalne negatywne konsekwencje metaboliczne związane z długofalowym przestrzeganiem diety odchudzającej bazującej na ujemnym bilansie energetycznym. Trzeba ograniczyć do marginalnych ilości kaloryczną żywność o wysokim stopniu przetworzenia (np. chipsy, słodycze, ciasta, produkty typu fast-food), napoje słodzone typu cola oraz napoje alkoholowe (1 g alkoholu to aż 7 kcal). Najlepiej wyeliminować dostęp do słodyczy i słonych przekąsek w domu oraz w pracy, aby unikać ich regularnego podjadania pomiędzy głównymi posiłkami. Koniecznie warto uprawiać regularnie ulubioną aktywność fizyczną, przy czym zachować racjonalne podejście i pamiętać, że nie zawsze więcej znaczy lepiej, albowiem organizm także potrzebuje czasu na regenerację powysiłkową. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca co najmniej 150 minut tygodniowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności (np. jazda na rowerze, jazda na rolkach, spacer, bieganie, pływanie, trening siłowy, etc.). Ponadto warto być cierpliwym i nie wykonywać pochopnych kroków, bowiem zmiana nawyków żywieniowych oraz wyglądu sylwetki wymaga czasu, podobnie zresztą jak odwrotny proces, czyli nie ulega wątpliwości, że Pańska masa ciała nie zwiększyła się nagle o 5 kg w ciągu jednego tygodnia, lecz wzrost następował z pewnością stopniowo w dłuższym okresie czasu.

Z wyrazami szacunku,

Mgr Mateusz Durbas Dietetyk Kliniczny i Sportowy https://mateuszdurbas.pl/ https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/ https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl https://ranking.abczdrowie.pl/d/mateusz-durbas-dietetyk-krakow-81424