Przytycie 13 kg w rok i utrata 3 kg w dwa miesiące

w osttni rok przytyłam 13 kg , waze 88 przy wzroscie 177 , a własnie przed tym wszystkim sie odchudzałam z 82 schudłam na 75 a potem sobie popusciłam wrociłam do dawnej wagi z duza nadwyzka... od lutego sie odchudzam bardzo sie pilnuje cwicze pije duzo wody jem warzywa i owoce zero białego chleba fast food smazonego i słodyczy i do tej pory zeszlo tylko 3 kg za dwa miesiace dlaczego tak mało ??

Witam.

Nie mam dostatecznych informacji o tym jak wygląda Pani obecna dieta, czy dostarczana jest odpowiednia ilości kalorii i składników odżywczych. Często moi pacjenci myślą, że im mniej jedzenia tym lepiej i chcą ograniczyć kaloryczność zbyt nisko np do 1000 kcal. Jest to błędne postępowanie, ponieważ przy tak niskiej podaży energii organizm "broni się" przed głodówką i proces odchudzania zatrzymuje się.

Jeżeli Pani obecna dieta jest prawidłowa, warto pamiętać, że odchudzanie wymaga cierpliwości i czasu. Szczególnie gdy organizm wcześniej był narażony na spadki i wzrosty masy ciała, przemiana materii mogła ulec przez to spowolnieniu. Zdrowy zalecany ubytek masy ciała to 0,5 do max 1kg tygodniowo, więc jeżeli schudła Pani 3kg w 2 miesiące, a po drodze były święta, które mogły spowodować odstępstwa od diety to nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Skubis

Sugeruję Pani wizytę u specjalisty, który pomoże ustalić czy nie występują u Pani zaburzenia metaboliczne oraz w jaki sposób Pani aktualna dieta jest rzeczywiście dobrana do Pani potrzeb w okresie redukcji. Podane przez Panią informacje są niewystarczające do udzielenia rzeczowej porady.

Witam Panią,

Pojawił się u Pani efekt jo-jo. Odchudzając się wcześniej zwolniła Pani przemianę materii. w tym momencie organizm się broni. Trzeba czasu a waga ruszy. Należy przyspieszyć metabolizm odpowiednio zbilansowaną dietą. Bezpieczne odchudzanie to około 0,5 do 1kg tygodniowo. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową
lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska