W jaki sposób schudnąć w ciągu miesiąca?

Dzień dobry. Chciałam zapytać jaką diete powinnam stosować,aby schudnąć w ciągu miesiąca 4kg bez efektu jojo. Mam 20 lat i 161cm wzrostu. Na co dzień prowadze średni tryb życia ale ostatnio zaczęłam ćwiczyć A6W. z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam Panią,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 0,5-1kg tygodniowo. Zbyt szybkie odchudzanie najczęściej kończy się efektem jojo. Najskuteczniejszym sposobem odchudzania jest połączenie odpowiednio zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. Ćwicząc A6W spala Pani niewielkie ilość kalorii. Zalecałabym ćwiczenia cardio, które angażują więcej mięśni do pracy oraz są bardziej intensywne.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Nie podała Pani swojej aktualnej masy ciała, a od tego również zależy jak szybko będą spadać kilogramy. Wydaje mi się jednak, że powinna Pani dać sobie 2 miesiące na zrzucenie tych kilogramów aby nie przybrać na masie z powrotem.
Ponadto aby efekt odchudzania był trwały, należy zmienić swoje nawyki żywieniowe na stałe, tzn.:
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty
- ograniczenie mięsa
- spożywanie roślin strączkowych
- zamiana białego chleba na chleb pełnoziarnisty
- zamiana słodkich napojów i soków na wodę i zieloną herbatę.
- spożywanie warzyw do każdego posiłku

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska