Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Schudnięcie 17 kg w 3 miesiące

Witam. Mam 25 lat, 160 cm wzrostu. Waże około 77 kg. Chciałabym aby waga zmniejszyła się do 60 kilogramów. Czy jest możliwość abym osiągnęła dany cel w 3 miesiace? Codziennie cwicze od 30 do 60 min. Jaka Diete powinnam zastosować? Pozdrawiam Marta
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Witam, zdrowe odchudzanie zakłada ubytek masy ciała od 0,5 -1 kg. W 3 mięsiące spadek masy ciała o 12 kg będzie prawidłowy. Przy ćwiczeniach i odpowiedniej diecie jest możliwe, aby osiągnęła pani cel, jednak dieta powinna być dobrana idwyidualnie.

0

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witam Panią,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo, więc w przeciągu 3miesięcy może zbliżyć się Pani do swojej upragnionej wagi. Wystarczy zadbać o zdrową i pełnowartościową dietę oraz aktywność fizyczną. To ostatnie już Pani wprowadziła z czego bardzo się cieszę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Nie powinna Pani ćwiczyć codziennie ponieważ mięśnie też potrzebują czasu na regenerację i odpoczynek. Ruch stanowi 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Pozostałe 70% to dieta. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Dudziec (Wasiluk)
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy