Chęć schudnięcia u 23-latka, który waży 129 kg przy 186 cm wzrostu

Chciałbym sie dowiedziec co mogłbym zrobic by schudnac waże 129 kg mam wzrostu 186 i mam 23 lata.

Witam! Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Z pewnością powinien Pan zadbać o pełnowartościową i odpowiednio zbilansowana dietę. Jadłospis powinien być dobrany indywidualnie i uwzględnić Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji aby zalecić konkretną dietę. Jeżeli byłby Pan zainteresowany pomocą w ułożeniu jadłospisu proszę o kontakt droga mailową. Na ten moment mogę jedynie zalecić Panu przestrzeganie zasad zdrowego żywienia i w miarę możliwości aktywność fizyczną - przy otyłości przynajmniej długie spacery, basen, rower. Powinien Pan zadbać o regularność posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówka a stać się zdrowym stylem życia. Bezpieczne odchudzanie chroni przed ponownym powrotem utraconych kilogramów.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk