Chęć schudnięcia u 18-latki, która waży 75 kg przy 154 cm wzrostu

Mam 18 lat i warze 75 kg i 154cm chciała bym schudnąć.Proszę o jadłospis i zestawy ćwiczeń. Na wakacje

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia.

Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem). Istotne jest, aby regularnie podejmować aktywność fizyczną. Najlepiej zacząć od kilkuminutowych serii ćwiczeń i systematycznie wydłużać ich czas.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska