Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta a uwidocznienie mięśni brzucha

W ostatnim czasie schudlem pare kilo ponieważ ćwiczę więcej biegam itp. Jaka dietę stosować aby mięśnie brzucha sie uwidoczniły. Oczywiście rownież wykonuje cwiczenia. Dziekuje za odpowiedz Robert.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam, w przypadku wykonywania ćwiczeń bardzo ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta, uwzględniająca Pana zapotrzebowanie energetyczne. Abym mogła cokolwiek Panu powiedzieć musiałabym przeanalizować Pana dotychczasowy sposób żywienia i wówczas mogłabym poradzić Panu więcej bądź ustalić plan żywieniowy. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na: http://nvit.pl/wirtualnydietetyk Pozdrawiam, Łasek Natalia

0

Witam serdecznie,

Powinien Pan się skupić na zasadach zdrowego odżywiania. Nie istnieje dieta ,,na mięśnie brzucha'' ponieważ tkanki tłuszczowej nie spala sie miejscowo. Pełnowartościowa i dobrze zbilansowana dieta połączona z systematycznymi ćwiczeniami powinna przynieść oczekiwane efekty. w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat (nie podaje Pan wzrostu, wagi, stylu życia, intensywności ćwiczeń itp) aby zalecić Panu konkretny jadłospis. Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pana potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego. Tego typu dietę mogę Panu ułożyć. jeżeli byłby Pan zainteresowany proszę o kontakt. do tej pory stara sie Pan jeśc regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy