Stosowanie diety redukcyjnej

Jaką dietę zastosować żeby zrzucić nadmierna ilość tłuszczu w dolnej części brzucha i jakie wykonywać przy tym ćwiczenia?

witam serdecznie,

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat aby zaproponować dietę redukcyjną. Jadłospis powinien być dostosowany do Pana dziennego zapotrzebowania energetycznego i stylu życia. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa. Chętnie pomogę Panu w ułożeniu tego typu diety. Wymaga to jednak spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego. Jeżeli byłby Pan zainteresowany proszę o kontakt. Do tej pory przestrzega Pan zasad zdrowego odżywiania. skupi się Pan na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem.

Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to oprócz wykonywania różnego rodzaju brzuszków, które nie spalają tkanki tłuszczowej a jedynie wzmocnią mięśnie brzucha, proszę skupić sie na treningu cardio. W jego skład wchodzą między innymi biegi, rower, rolki itp Dzięki takiemu wysiłkowi szybciej spali Pan tkankę tłuszczową. Należy pamiętać iż nie ma metody, która wspomoże spalanie tkanki tłuszczowej miejscowo, spala sie ona równomiernie z całego ciała a nie z określonych partii.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Nie jestem w stanie nic powiedzieć nie mając żadnych danych. Trzeba wprowadzić dietę o redukcji 500-1000kcal od zapotrzebowania i włączyć aktywność fizyczną minimum 60min tygodniowo. Więcej można powiedzieć po dokładnym wywiadzie.