Sposoby na odchudzenie nóg

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jeżeli będę biegać 6 razy po 40 min w tygodniu i do tego na przemian ćwicząc z Mel B nogi i brzuch ( 10 minutowe ćwiczenia) uda mi się odchudzić nogi? I w jakiej kolejności wykonywać te czynności: najpierw biegać a potem ćwiczyć czy odwrotnie?

Witam, te ćwiczenia mogą wspomóc modelowanie sylwetki, ale w dużej mierze zależy to także od diety! Jeżeli dieta będzie odpowiednio skomponowana, będzie możliwe spalanie tkanki tłuszczowej, w przeciwnym razie może dojść do rozbudowywania masy mięśni i wzmocnienia budowy nóg.
Istotne jest też to, czy obecnie w obszarze nóg jest dużo tkanki tłuszczowej czy mięśniowej - i jaka jest budowa nóg. pozdrawiam i zachęcam do wizyty u dietetyka i wykonania segmentowej analizy składu ciała.

Witam serdecznie,

Każda aktywność fizyczna przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, jednak należy pamiętać że nie spala się ona miejscowo. Ćwicząc dane partie ciała możemy je jedynie wzmocnić i wyrzeźbić a na tkankę tłuszczową na początek najlepsze są ćwiczenia cardio. Robiąc same brzuszki nie spali Pani przysłowiowej oponki. Bardzo dobrze że chce Pani połączyć bieganie z ćwiczeniami na różne partie ciała. Zdecydowanie lepiej jest najpierw ćwiczyć z Mel B a następnie biegać. W ten sposób nie spali Pani mięśni a rozgrzany organizm po treningach w domu zacznie spalać tkankę tłuszczową podczas biegania. Polecam również inne zestawy treningowe: FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego.
Bardzo ważna jest tutaj również odpowiednia dieta, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę.
Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk