Ćwiczenia na orbitreku w połączeniu z dietą

18 lat 168 cm i 54 kg. Można powiedzieć że jest osobą szczupłą, ale niestety jest mały haczyk boczki/bioderka. Chciałam z tego powodu ćwiczyć na orbitreku w połączeniu z dietą. Proszę o stwierdzenie czy pomoże mi to w spaleniu tkanki tłuszczowej z m.in. boczków. Które części ciała jeszcze chudną na orbitreku? Ewentualnie proszę inne ćwiczenia na boczki. a co z hula hopem, pomoże? (zwykłe,wypełnione kaszą) .

Witam serdecznie,

Przede wszystkim powinna sie Pani skupić na odpowiednio zbilansowanej diecie bo to ona stanowi aż 70% sukcesu w walce o zgrabną sylwetkę. W spalaniu tkanki tłuszczowej jak najbardziej pomoże Pani hula hop czy orbitrek. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu, po ponad 30 min (po pół godzinnym wysiłku zaczyna się spalanie tkanki tłuszczowej. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe
Przestrzega Pani zdrowych zasad żywieniowych i dostosuje dietę do dziennego zapotrzebowania energetycznego. Jeżeli będzie Pani jadła zbyt mało a ćwiczyła za intensywnie to efektów nie będzie ponieważ organizm może przejść w ,,stan oszczędzania'' i zamiast chudnąć może Pani nawet zacząć tyć. Nigdy się nie godzimy a jemy zdrowo i rozsądnie.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam, każda aktywność fizyczna pomaga i ma na celu pracę nad sylwetką. Spalanie tkanki tłuszczowej będzie zależne także od składu diety i sposobu żywienia, do którego bez jakichkolwiek informacji, nie można się odnieść.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam