Ćwiczenia fizyczne 18-latki

Witam.Mam 18 lat , 54kg i 168cm. Chodzę na aerobik dwa razy w tyg(wtorek-ćwiczenia na wszystkie partie ciała, czwartek-ćwiczenia na stepie).i chciałam zapytać co mogę ćwiczyć w pozostałe dni tzn. poniedziałek środa piątek i ewentualnie sobota. Chodzi mi o zgubienie boczków. Dziennie 1l wody i 1szkl herbaty zielonej, a tak to bez słodyczy( w niedziele coś tam słodkiego),a tak to można powiedzieć że dieta jest ale przy moich wymiarach to wsumie nie potrzebna.Myślałam o skakance lub rolkach lub hh.

Witam serdecznie,

Podstawa jest prawidłowo zbilansowana dieta, która nie może nam się kojarzyć z głodówkami a stać się zdrowym stylem życia. Wody wypija Pani trochę za mało. Zalecam od1,5 do 2l. Przy ćwiczeniach fizycznych należy szczególnie zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Nie należy ćwiczyć codziennie ponieważ mięśnie muszą mieć czas na odpoczynek, regenerację. Na ,,boczki'' ładnie działa hula hop ale również skakanka czy rolki spowodują spalanie tkanki tłuszczowej, ponieważ musi Pani pamiętać iż tłuszczyk nie spala się miejscowo. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta. Nie może Pani przyjmować zbyt mało kcal bo w tym momencie zacznie zachodzić katabolizm i zamiast budować mięśnie będzie je Pani spalać.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Polecam ogólnorozwojówkę może rower się Pani spodoba, ogólnie na świeżym powietrzu. Dziennie 1200 ml wody to trochę za mało. Pozdrawiam