Ćwiczenia fizyczne redukujące wagę

Witam.Mam 165 cm wzrostu i ważę 72 kg. Mam teraz 2 i pół tygodnia wolne. Chciałabym schudnąć. Chociaż trochę. Najbardziej zależy mi żeby schudnąć do sierpnia, moja wymarzona waga to 55-60 kg.Chodzi mi o ćwiczenia. Szukałam dużo w internecie ale nie mam pewności co do niektórych dlatego pytam tutaj.Dziękuję.

Witam serdecznie,

Ciężko jest polecić konkretne ćwiczenia nie znając Pani możliwości ani kondycji. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

Powinna Pani pamiętać także o odpowiedniej i zdrowej diecie, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Dzień dobry! Częsta aktywność fizyczna wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Zachęcam do niej 4-5 razy w tygodniu po 30-45 minut dziennie. Bieganie, jazda rowerem, fitness, pływanie, to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Polecam wskazówki żywieniowe, które można znaleźć na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl/zakupy-pod-lupa/ . Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska