Zapytaj lekarza

7 1 6 , 4 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Aerobik a ćwiczenia na boczki

Witam. Mam 18 lat, 54 kg oraz 168 cm. Dwa razy w tyg jeżdżę na aerobik który trwa godzinę. We wtorki są to ćwiczenia na różne partie a w zasadzie na wszystkie a w czwartki to ćwiczenia na stepie. Chciałam prosić o radę co mogę ćwiczyć w pozostałe dni. Ćwiczenia które można wykonać w domu bądz na podwórzu. Chodzi mi w głównej mierze o boczki bo pozostałe partie ciała są jak najbardziej okej. Myślałam o skakance bądz hula hop wypełnionym ryżem. Odżywiam się w miarę racjonalnie.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Kamila Ziemann Dietetyk
60 poziom zaufania

Polecam szóstkę Weidera. Ćwiczenia wykonuje się codziennie. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

0

Witam serdecznie,

Główną rolę bo aż 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę stanowi prawidłowa dieta. Cieszę się więc że odżywia się Pani racjonalnie. Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to nie należy się przetrenowywać. Mięśnie też muszą mieć czas na regeneracje, odpoczynek. Więcej nie zawsze znaczy lepiej! Ćwiczy Pani maksymalnie 5razy w tygodniu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
Co do skakanki to raczej nie wymodeluje Pani talii ale hula hop jak najbardziej:)

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy