Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy skakanie na skakance rozbudowuje nogi?

Witam, chcę schudnąć z brzucha, ud i łydek i mam zamiar skakać na skakance lecz boję się, że skakanka zamiast wyszczuplić rozbuduje moje nogi, a tego bym nie chciała. Proszę o pomoc, pozdrawiam.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam serdecznie,

Mięśnie nie powstają z dnia na dzień a ich budowa wymaga bardziej zaawansowanych ćwiczeń niż skakanka. Dzięki takim ćwiczeniom spali Pani szybciej tkankę tłuszczową. Do tego może Pani wprowadzić jeszcze inne ćwiczenia modelujące sylwetkę i wzmacniające mięśnie brzucha. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu, po ponad 30 min (po pół godzinnym wysiłku zaczyna się spalanie tkanki tłuszczowej. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy