Jakie ćwiczenia dla 13-letniej córki z nadwagą?

moja córka ma 13 lat i nadwagę chciałaby mieć ćwiczenia dla siebie lecz chce je wykonywać sama prosiłabym o pomoc i ićwiczenia dla niej zwłaszcza że jest zima

Witam Panią,

Ciężko jest dobrać ćwiczenia osobie, o której nic się nie wie poza wiekiem. Nie znam możliwości córki, stanu jej zdrowia i stopnia nadwagi. Waga ma wielki wpływ na dobór ćwiczeń!
Ważne jednak aby aktywność była systematyczna i sprawiała córce przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Córka może na początku skorzystać z pomocy trenera, który dobierze właściwy zestaw ćwiczeń oraz wskaże poprawną technikę ich wykonywania. W Internecie znajdzie Pani też bardzo wiele zestawów treningowych. córka musi dostosować je do własnych możliwości. Powinna zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam
Przy nadwadze każda forma aktywności sprawdzi się dobrze. Córka powinna przede wszystkim robić to, co lubi, żeby ćwiczenia sprawiały jej radość. W okresie zimowym może chodzić na basen, na lodowisko, zapisać się na jakieś zajęcia grupowe, czy taniec. Ważne jest to, żeby się ruszać. Poza tym, w internecie jest mnóstwo różnych ćwiczeń na poszczególne partie ciała, które można wykonywać samemu w domu.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk