Czy suplementy diety wspomagające odchudzanie są skuteczne?

Czy therm line forte jest skuteczne w odchudzaniu? Albo asystor skum? Plus oczywiście dieta np. 1000 cal i ćwiczenia dwa razy w tygodniu? Chciałabym się pozbyć również wieczornych napadów "obzarstwa" 180 cm wzrostu i 89 kg!!! Figura typu jabłko. Proszę o odpowiedź.

Mgr Małgorzata Gorzel

Witam,
Na rynku jest dostępne mnóstwo środków dietetycznych i suplementów, natomiast należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i coś co działa na jedną osobę nie oznacza, że zadziała na każdego. Suplementacja ma wtedy sens kiedy wiemy co się faktycznie dzieje w organizmie i w postaci czego zostały zgromadzone nadmiary, stąd też ważne jest dokonanie pomiaru składu ciała. Jeżeli do tego tego dobrana zostanie odpowiednia dieta i aktywność fizyczna efekty jak najbardziej są do osiągnięcia. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Na Pani miejscu nie inwestowałabym w tego typu suplementy diety tylko skupiłabym się na prawidłowej diecie i aktywności fizycznej. Z pewnością nie polecam diety 1000kcal ponieważ to głodówka!! W ten sposób zwolni Pani jedynie przemianę materii, organizm przejdzie w ,,stan oszczędzania'' i zacznie gromadzić zapasy, rezerwę (w postaci tkanki tłuszczowej|) w obawie przed utratą cennych składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i dobrze zbilansowana. Jadłospis powinien być dostosowany do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego i stylu życia a dostarczając 1000kcal nawet nie pokryje Pani biernej przemiany materii czyli wydatku energetycznego zużywanego na podstawowe funkcje życiowe typu praca serca czy oddychanie. Ćwiczenia powinny być systematyczne i może uda się Pani ćwiczyć przynajmniej 3razy w tygodniu? Pisze Pani o napadach obżarstwa a są one właśnie spowodowane źle zbilansowaną i zbyt mało kaloryczna dietą. Je Pani zbyt mało więc organizm się domaga aż w końcu Pani nie wytrzymuje i zaczyna się objadać, Jeżeli wyreguluje Pani swoją dietę wszystko wróci do normy a waga zacznie spadać. Powinna Pani skupić się na zasadach zdrowego odżywiania i jeść regularnie 5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego. W tym momencie mam zbyt mało danych na Pani temat aby zalecić dietę.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Przede wszystkim dieta 1000kcal nie jest mądrym rozwiązaniem. Taką dietą tylko zaburzy sobie Pani metabolizm.
Suplementy diety to temat rzeka. Jedyne co na ich temat wiemy to to, że nic nie wiemy. Nikt ich nie bada, nikt nie wie jak wpływają na organizm a tak naprawdę nawet nie wiemy czy w opakowaniu jest to co deklaruje producent. Zdecydowanie odradzam, prosze się udać do dietetyka po zblinasowaną dietę i małymi krokami dążyć do celu.