Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Dzień dobry

Szczerze mówiąc nie polecam stosowania żadnych suplementów diety "na odchudzanie". Nie wierzę w takie cuda. To jedynie wydawanie pieniędzy i placebo. Na odchudzanie wpływa jednie zdrowa i indywidualna dieta oraz aktywność fizyczna.

Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.

Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.

Uważam jednak, że zażywając dany preparat niczego się Pani nie nauczy i nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi. Zbyt szybkie odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo, źle wyglądającą skórą, która nie nadąża się wchłaniać, utratą jej jędrności i elastyczności oraz osłabieniem organizmu. Jeżeli chudnie Pani wolniej to i skóra ładnie się regeneruje.Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania.Jeżeli zdecydowałaby się Pani jednak na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego i stylu życia.Zapraszam do kontaktu

joanna.wasiluk@o2.plPozdrawiam serdecznie

Joanna Wasiluk

Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy