Jak schudnąć 15 kg przy wzroście 152 cm?

mam 152cm wzrostu waze 61 kg co mam zrobic zeby schudnac 15 kg jak to zrobic zeby schudnac pomocy

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę zacząć od niskokalorycznej diety, nie podała Pani wieku więc nie moge okreslić dokładnie jaka liczba kalorii byłaby dla Pani odpowiednia. Do tego dołożyć 1 godzinę gimnastyki dziennie.

Witam serdecznie,

Przede wszystkim należy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywność fizyczną która daje 30%.

Najlepiej zgłosić się do dietetyka, który wykona odpowiednie pomiary masy ciała, tkanki tłuszczowej, wody zgromadzonej w organizmie oraz obliczy Pani zapotrzebowanie kaloryczne. Na podstawie tych pomiarów specjalista ułoży indywidualną i odpowiednio zbilansowaną dietę. Jadłospis musi być dostosowany do Pani potrzeb. Źle dobrana dieta lub głodówki prowadzą do efektu jojo.
Jeżeli chciałaby Pani odchudzać się na własną rękę bez pomocy to musi Pani zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
Powinna Pani również wprowadzić ćwiczenia Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube
Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany oraz białko w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań
zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

Witam! W celu redukcji masy ciała proponuję dietę 1400-1800 kcal, opartą o zasady prawidłowego żywienia. Można je znaleźć na stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Najlepsza forma ćwiczeń, to bieganie, pływanie, fitness, jazda rowerem. Polecam wysiłek fizyczny kilka razy w tygodniu. Najlepiej minimum 5 razy w tygodniu po 30-45 minut.
Podczas spotkania z dietetykiem może Pani ustalić indywidualny plan żywienia.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska