Witam! Pani obecne BMI (wskaźnik masy ciała) jest w normie. Przy masie ciała równej 48 kg miała Pani niedowagę. Najlepiej, aby Pani masa ciała nie była niższa niż 52 kg. Głodzenie jest niebezpieczne dla organizmu, zaburza m.in. metabolizm. Odradzam całodziennego poszczenia. Proszę zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia, do których link podam poniżej www.diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska
Witam serdecznie,
W tym momencie Pani BMI(współczynnik prawidłowej masy ciała) wynosi 20,7. Jest to waga prawidłowa Nie mniej jednak nie powinna Pani jeść tak tłustych i niezdrowych rzeczy. Bardzo dużym błędem jest również nie jedzenie śniadań czy głodzenie się w ciągu dnia. Zwalnia Pani w ten sposób metabolizm. Przechodzi on w stan oszczędzania i zaczyna robić zapasy, rezerwę(w postaci tkanki tłuszczowej) na ciężki czas głodówki.
Przede wszystkim należy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywność fizyczną która daje 30%.
Musi Pani zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
Aby poprawić wygląd sylwetki powinna Pani również wprowadzić ćwiczenia Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany oraz białko w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak zrzucić boczki? – odpowiada Dr inż. Katarzyna Kowalcze
- Dieta i ćwiczenia fizyczne dla odchudzającej się 18-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak schudnąć 15 kg przy wzroście 152 cm? – odpowiada Ewa Kozłowska
- Sposoby na zmniejszenie brzucha u mężczyzny – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Wyrzeźbienie mięśni brzucha – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak efektów odchudzania u 20-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak poprawić przemianę materii? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Szybkie i skuteczne odchudzanie bez efektu jojo – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odżywianie i trening mięśni brzucha – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak zrzucić zbędne kilogramy u 19-latki? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska