Szybkie i skuteczne odchudzanie bez efektu jojo

Witam mam 21lat 165wzrostu i waze 74kg bardzo chciała bym schudnac 26kg jak to zrobic w szybkim skutecznym i bez efektu jojo czasie?

Witam serdecznie,

Przede wszystkim należy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywność fizyczną która daje 30%.
Musi Pani zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Powinna Pani również wprowadzić ćwiczenia. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube

Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany proste i białko (ok 20-30min po treningu) w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. Następnie zjeść pełnowartościowy posiłek. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Szanowna Pani, Proszę stosować niskokaloryczne posiłki o regularnych porach 5 razy dziennie (co 2-3h), wycofać słodycze oraz słone przekąski i zapisać się na zajęcia sportowe. Bardziej szczegółową poradę otrzyma Pani w gabinecie dietetyka, po szczegółowym wywiadzie żywieniowym.

witam, szybkie chudnięcie zawsze oznacza efekt jojo, szybkie i zdrowe chudnięcie niestety wzajemnie się wykluczają. Potrzebna jest kompleksowa strategia, wprowadzenie na stałe modyfikacji w sposobie żywienia, który doprowadził do wzrostu masy ciała.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl