Czas odchudzania 10 kg

Witam mam 22 lata, mam 174cm wzrostu i ważę 73 kg chce schudnąć około 10 kg. Ile potrzebuje na to czasu ? Potrzebuje takiej informacji ponieważ zbyt szybko się poddaje i potrzebuje konkretnego terminu żebym sobie wyznaczyła. Ile taki proces trwa?

Witam serdecznie! Ubytek masy ciała powinien wynosić nie więcej niż 0,5-1 kg/ tydzień. Zapobiega to m.in. efektowi jo-jo oraz niedożywieniu. Polecam wybrać się do dietetyka, który dostosuje indywidualny jadłospis i plan działania. Ogólne zalecenia żywieniowe i wskazówki do zdrowej diety znajdują się na stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI wynosi 24,1 czyli ma Pani wagę zdrową. Jeżeli chciałaby Pani nieco schudnąć to jedynie poprzez zdrowe i regularne odżywianie. Z pewnością nie powinna Pani chudnąc aż 10kg!!
Przestrzegam przed tak niską wagą, ponieważ zbyt mała zawartość tkanki tłuszczowej jest niebezpieczna.

Bezpieczne odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Na początku chudniemy nieco szybciej, co jest związane z utratą zatrzymanych płynów a później nieco wolniej - spalanie tkanki tłuszczowej. 10kg to około 10tygodni odchudzania przy zdrowej odpowiednio zbilansowanej diecie. Po tym czasie należy jeszcze przejśc okres stabilizacji, odpowiednio wyjść z diety, aby nie było efektu jojo.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr
Joanna Wasiluk dietetyk