Jak schudnąć 10 kg w wieku 12 lat?

Witam, ważę 60 kg;/ Mam 156 cm wzrostu i jestem Chłopakiem. Jakbym mógł schudnąć 10 kg? Nie jem fast foodów (chipsów, zapiekanek, hamburgerów, itp. ). Chodzi mi o dietę (owoce, warzywa). Możliwe są też ćwiczenia z ciężarkami. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,
według siatek centylowych BMI Twoja masa ciała świadczy o nadwadze. Być może Twój styl życia i odżywianie przyczyniły się do nadmiernej masy ciała. Dlatego najlepszym sposobem na utratę zbędnych kilogramów jest właśnie zmiana złych nawyków żywieniowych i regularna aktywność fizyczna.
Przede wszystkim jedz 4-5 posiłków dziennie, co około 3 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowo, ale częste dzięki temu dostarczysz organizmowi stałej i odpowiedniej ilości energii.
Pamiętaj, aby zawsze jeść śniadanie i przynajmniej 2 posiłki w szkole.
Pij duże ilości wody (bez dodatków smakowych) lub herbaty owocowej czy zielonej. Unikaj natomiast słodkich napojów gazowanych, które dostarczają ogromnych ilości kalorii i cukru.
Pamiętaj też o spożywaniu warzyw do każdego posiłku.
Więcej informacji znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Pamiętaj też o ćwiczeniach: zawsze ćwicz na lekcjach wf-u, nie przejmuj się drobnymi niepowodzeniami. Wolny czas spędzaj aktywnie, unikaj siedzenia przed komputerem czy telewizorem. Zapisz się na zajęcia dodatkowe, lub po prostu chodź na długie spacery i ćwicz w domu razem z nami www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam