Jak schudnąć 10 kg? Nie ważne w ile czasu, ważne aby schudnąć.

Mam 12 lat, 150 cm i ważę 51 kg (wbrew pozorom nie jem dużo słodyczy). Chciałabym ważyć 40-45 kg. Proszę o pomoc. Chciałabym wiedzieć - jak się odżywiać i jakie ćwiczenia wykonywać? Pozdrawiam

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na górną granicę normy. Masz więc prawidłową masę ciała, ale zbliżasz się do nadwagi. Nie martw się tym jednak na zapas. Wystarczy, że wprowadzisz zdrowe nawyki żywieniowe i zaczniesz uprawiać sport (nie tylko brzuszki).

Przede wszystkim unikaj słodzonych i gazowanych napojów, które oprócz dużej ilości dodanego cukru, mają również w swoim składzie konserwanty i sztuczne barwniki. Dodatkowo nie spożywaj produktów typu fast-food, chipsów, krakersów itd. Unikaj też słodyczy, ogranicz ich spożywanie do np. jednego razu w tygodniu. Ponieważ to właśnie te produkty najbardziej wpływają na odkładanie się tłuszczu.

Powinnaś również pamiętać o odpowiednim spożywaniu warzyw (5 razy dziennie), produktów pełnoziarnistych, ryb oraz piciu minimum 1,5 l wody dziennie. Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Zwiększ także aktywność fizyczną. Zapisz się na basen lub na dodatkowe zajęcia sportowe, to zmobilizuje Cię do systematycznych ćwiczeń. Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia i ćwicz razem z nami, przynajmniej 30 minut dziennie.

Pozdrawiam