Moim największym problemem jest duży brzuch. Jakie ćwiczenia są dla mnie najlepsze?

Dzień dobry, mam 18 lat, 161 cm wzrostu i ważę 60 kg. Czy to dobra waga? Moim zdaniem za duża, ale i tak największym problemem jest mój duży brzuch. Strasznie się go wstydzę, staram się robić brzuszki codziennie, czasami uda mi się zrobić nawet 1000 w ciągu dnia. Jednakże uwielbiam jeść słodycze, staram się tego nie robić, ale czasami to jest silniejsze ode mnie... Jakie porady byłyby dla mnie skuteczne? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam:)

18 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na górną granicę normy. Masz więc prawidłową masę ciała, ale zbliżasz się do nadwagi. Nie martw się tym jednak na zapas. Wystarczy, że wprowadzisz zdrowe nawyki żywieniowe i zaczniesz uprawiać sport (nie tylko brzuszki).

Jeśli chcesz zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, powinnaś zacząć regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne oraz unikać niektórych błędów żywieniowych. Przede wszystkim unikaj słodzonych i gazowanych napojów, które oprócz dużej ilości dodanego cukru, mają również w swoim składzie konserwanty i sztuczne barwniki.

Dodatkowo nie spożywaj produktów typu fast food, chipsów, krakersów itd. Unikaj też słodyczy, ogranicz ich spożywanie do np. jednego razu w tygodniu. Ponieważ to właśnie te produkty najbardziej wpływają na odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha.

Powinnaś również pamiętać o odpowiednim spożywaniu warzyw (5 razy dziennie), produktów pełnoziarnistych, ryb oraz piciu minimum 1,5 l wody dziennie. Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Najlepsze na mięśnie brzucha jest pływanie oraz ćwiczenia, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam