Mówią, że nie mam po co schudnąć

Witam.

Mam 16 lat i jestem kobietą. Przy wzroście 165 ważę ok. 55kg. Waga nie mnie martwi, tylko moje uda są grubę i się ''trzęsą'', to mnie strasznie denerwuje. Jeszcze mój brzuch jest okrągły. Nie wiem, jaką zdjetę zastosować i trochę trudniej jest z ćwiczeniami, ale ćwiczę na wf., ale to zbytnio niewiele daje, bo jem często słodycze i nie umiem się od tego powstrzymać. Jem często i w średnich ilościach. Jak przetłumaczyć mamie, żeby pomogła mi jakoś, a nie się śmiała i mówiła, że świetnie wyglądam.

Witam!

To prawda, co mówią Ci inni - Twoja waga jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Problem nadmiernej tkanki tłuszczowej w okolicach ud i brzucha jest powszechny u kobiet nawet, gdy mają prawidłową masę ciała.

Wystarczy, że zmienisz kilka nawyków żywieniowych i zwiększysz aktywność fizyczną. Powinnaś ćwiczyć przynajmniej 30 minut dziennie, przede wszystkim te partie ciała, które chcesz wyszczuplić. Tak więc, zacznij jeździć na rowerze, rolkach, łyżwach, biegaj, tańcz, ćwicz brzuszki. Polecam również pływanie oraz aqua aerobik, które świetnie modelują całe ciało.

Nie powinnaś stosować żadnych restrykcyjnych diet, a jedynie zmienić nawyki:

Unikaj produktów typu fast food.
Unikaj ciast, słodyczy, napoi gazowanych.

Produkty smażenie zastąp pieczonymi, gotowanymi oraz duszonymi.
Spożywaj jak najwięcej warzyw. Dodawaj warzywa do każdego posiłku.
Jedz 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny. Porcje powinny być małe, nie powinnaś się przejadać. Dzięki temu nie będziesz chodzić głodna, a Twój organizm nie będzie magazynował energii w postaci tkanki tłuszczowej.

Zawsze jedz śniadanie, dzięki temu poprawisz koncentrację i pamięć.
Spożywaj pieczywo pełnoziarniste! Unikaj białych bułek i chleba. Jedz również kasze, ryż dziki, makaron pełnoziarnisty, ugotowany al dente (na pół twardo).
Ryby spożywaj minimum 2 razy w tygodniu (także tłuste), piecz je, gotuj na parze i unikaj smażenia.

Spożywaj chude produkty mleczne i chude mięso (drób). Pij naturalne jogurty, kefiry i maślanki na drugie śniadanie.

Jeśli nie potrafisz obyć się bez słodyczy, stosuj ich zamienniki - kilka suszonych owoców, galaretka z owocami, kisiel, budyń, baton z ziarnami, jogurt z ziarnami, owoce.

Dzięki tym radom powinnaś stracić nadmierną ilość tkanki tłuszczowej bez ograniczania podaży kalorii.

Powodzenia!