Jak mogę zdrowo pozbyć się tłuszczu z brzucha, ud i łydek?

Witam, mam 13 lat i chciałabym skutecznie pozbyć się grubego brzucha, ud i łydek. Mam 158 cm i ważę 50 kg. Nie chcę zbyt rygorystycznej diety (tylko ćwiczenia), bo nie mam siły woli, więc i tak zaraz przestałabym jej przestrzegać. Dlatego prosiłabym o zestaw ćwiczeń i informację, kiedy mam je wykonywać i ile razy itp. Wiem, że basen daje dużo, ale z moim brzuchem wstydzę się iść nawet na basen. Chciałabym znowu, jak kiedyś, móc normalnie pokazać się na basenie, więc proszę o ćwiczenia, ktore zadziałają możliwie szybko. Z góry dziękuję :)

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie potrzebujesz stosować diet odchudzających. Mimo to warto zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe, aby w przyszłości uniknąć nadwagi i otyłości. Prawidłowe żywienie nie wymaga wyrzeczeń, jest ono oparte na zdrowych zasadach, które powinien stosować każdy człowiek. Zacznij od dziś wprowadzać je w życie (http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki).

Ćwiczenia są równie ważne jak prawidłowa dieta. Jeśli chcesz stracić zbędny tłuszcz z okolic brzucha, ud i łydek, proponuję wykonywać ćwiczenia na te partie ciała. Przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych, np. brzuszki, pompki, przysiady, ćwiczenia z tzw. motylkiem i inne, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl, a potem minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych. Świetne będzie pływanie, które wysmukla brzuch, przy czym nie jest męczące. Możesz również zacząć jeździć na rowerze czy zapisać się na fitness. Ćwiczenia staraj się wykonywać 3 razy w tygodniu po około 40-60 minut.

Pozdrawiam