Co zrobić, by mieć płaski i lekko umięśniony brzuszek?

Witam, mam 14 lat, ważę około 55 kg i chcę schudnąć. Kiedyś pływałam na kajakach i miałam płaski brzuch... A teraz mi odstaje i jest duży. Lubię tańczyć, więc tańczę codziennie, ale to nic nie daje. Jaką dietę mam stosować? Jak i ile ćwiczyć? Chce schudnąć co najmniej 5 kg i dobrze wyglądać. Marzę o płaskim brzuchu, chudszych udach i o świetnej sylwetce. Pomóżcie mi! Co mam robić?! Pozdrawiam

Witam,

Nie napisałaś, jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę określić, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa czy też nie. Jeśli chcesz mieć szczupłą sylwetkę, zacznij od zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Wprowadź zdrowe nawyki żywieniowe, które znajdziesz w artykule - http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.

Ćwiczenia są równie ważne jak prawidłowa dieta. Jeśli chcesz stracić zbędny tłuszcz z okolic brzucha i ud, proponuję wykonywać ćwiczenia na te partie ciała. Wykonuj przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych, np. brzuszki, pompki, przysiady, ćwiczenia z tzw. motylkiem i inne, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl, a potem minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych. Świetne będzie pływanie, które wysmukla brzuch, przy czym nie jest męczące. Możesz również zacząć jeździć na rowerze czy zapisać się na fitness. Ćwiczenia staraj się wykonywać 3 razy w tygodniu po około 40-60 minut.

Pozdrawiam