Jakie ćwiczenia wykonywać na wewnętrzną stronę ud, łydki oraz "boczki"?

Witam! Jestem kobietą, mam 21 lat, wzrost 159 cm, waga 66 kilo. Chciałabym się dowiedzieć, jakie ćwiczenia powinnam wykonywać w domu (lub jak zrobi się ciepło, to w terenie), tak żeby zgubić tłuszcz, który u mnie osadza się głównie na wewnętrznej stronie ud (uda od boku nie wyglądają najgorzej) i na łydkach. Boję się, że ćwicząc nieodpowiednio, tylko powiększę sobie mięśnie, przez co wizualnie uda i łydki będą wyglądały grubiej. Prosiłabym o dokładną informację, ile razy w tygodniu, jakie serie i po ile powtórzeń, oraz jak można pozbyć się "boczków" wystających ze spodni? I jeszcze jedno pytanie, które z tych rodzajów ćwiczeń jest na spalenie tłuszczu, a które na powiększenie mięśni: * ćwiczenia wykonywane szybko z małym obciążeniem, * ćwiczenia z dużym obciążeniem, co za tym idzie, wykonywane wolniej.

Witam,

Jeśli chodzi o ćwiczenia na utratę tkanki tłuszczowej to te wykonywane szybko i długo z małym obciążeniem. Mimo to polecam również ćwiczenia wzmacniające mięśnie, ponieważ wtedy również spalamy tłuszcz.

Pani BMI wynosi 26. Oznacza to lekką nadwagę. Prawdopodobnie wystarczy regularna aktywność fizyczna oraz wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, o których przeczyta Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Dobrym ćwiczeniem na wewnętrzną stronę ud są ćwiczenia z tzw. motylkiem. Jest to mały i niedrogi przyrząd, który działa tylko na tę partię ciała. Proponuję także basen, który jest idealnym sportem dla każdego i którego efektem jest równomierne spalanie tkanki tłuszczowej. Dobry jest również na tzw. boczki. Polecam też taniec.

Więcej ćwiczeń znajdzie Pani na naszej stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.