156 cm, 62 kg - jaka dieta będzie dla mnie odpowiednia?

Witam. Mam 18 lat, 156 cm wzrostu i ważę 62 kg. Ważyłam 64,5 kg, więc schudłam jak na razie 2,5 kg. Jestem na diecie od niecałego miesiąca, moja dieta jest niskotłuszczowa, nie jem słodyczy, czasem zjem troszkę ziemniaków, fast foodów również nie jem, dużo piję, około 1,5 litra dziennie. Dodam, że od paru dni biegam, ale na razie robię małą przerwę ze względu na stawy kolanowe i również robię brzuszki, co tydzień dodaje 5 brzuszków. Chciałam się dowiedzieć jaka dieta, z jaką ilością kcal będzie dla mnie odpowiednia. Chciałabym schudnąć 6 kg jak na razie. Pozdrawiam

Witam,

Najlepsza dieta będzie oparta na zdrowych nawykach żywieniowych i aktywności fizycznej. Nie powinnaś jednak uprawiać joggingu ze względu na stawy. Spróbuj innych sportów, które ich nie obciążają. Polecam pływanie, które uelastycznia całe ciało i nadaje mu smukłych kształtów. Dodatkowo zajrzyj na stronę http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia i ćwicz w domu.

Kluczem do redukcji i utrzymania prawidłowej masy ciała jest regularne spożywanie posiłków. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się stosować. Znajdziesz je w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Pozdrawiam.