Prawidłowa waga ciała przy 158 cm wzrostu

Witam Mam 17 lat, chodzę do drugiej klasy liceum. Mam 158 cm wzrostu. Na początku wakacji ważyłam 64 kg, moja obecna waga to 57 kg. Czy mam nadwagę? Czy nadal powinnam się odchudzać?

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na górną granicę normy, dlatego powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać i zwracać uwagę na ilość oraz jakość spożywanych produktów. Warto również zwiększyć swoją aktywność fizyczną, która w połączeniu z prawidłowym żywieniem z pewnością przyniesie pożądane efekty.

Nie wiem jaką dietę stosowałaś, ale wiedz, że nie powinnaś nadmiernie ograniczać podaży kalorii, nie odchudzać się w sposób nieracjonalny. Najlepsza dieta jest oparta na zdrowych nawykach żywieniowych. Nie odchudzaj się, ale też nie rezygnuj ze zdrowego odżywiania, które powinno być stałym elementem w Twoim życiu.

Pozdrawiam