Dieta dla 11-latki. Ile powinnam jeść kalorii dziennie?

Mam 11 lat i ważę 43 kg przy wzroście 147 cm, czy to dużo? Mam duży brzuch i się go wstydzę! Mam prośbę o ułożenie jadłospisu z kaloriami:) Ile powinnam jeść kalorii dziennie? Proszę o ułożenie planu dnia:]

11 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Jesteś na górnej granicy normy. Zacznij stosować się do zdrowych nawyków żywieniowych, dzięki którym nie będziesz miała problemów z nadmiarem kilogramów w przyszłości.

O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała z określonych partii. Proponuję, abyś wykonywała naprzemiennie ćwiczenia siłowe na określone partie ciała, a potem ćwiczenia tlenowe, ogólnorozwojowe. Dodatkowo wypróbuj ćwiczenia z naszej strony http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Jeśli mimo to zaczniesz się odchudzać, pamiętaj, aby nie stosować popularnych diet odchudzających, które przyczyniają się do wystąpienia efektu jojo.

Pozdrawiam