Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 3 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam,
przede wszystkim nie powinnaś stosować popularnych diet odchudzających, które wpływają negatywnie na zdrowie, rozwój i przemianę materii. Najlepiej zwróć się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie indywidualną i odpowiednio dobraną dietę, a także nauczy jak zdrowo się odżywiać.
Najlepszym sposobem na utratę zbędnych kilogramów jest zmiana złych nawyków żywieniowych i regularna aktywność fizyczna.
Ponadto jedz 4-5 posiłków dziennie, co około 3 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowo, ale częste, dzięki temu dostarczysz organizmowi stałej i odpowiedniej ilości energii.
Pamiętaj, aby zawsze jeść śniadanie i przynajmniej 2 posiłki w szkole.
Pij duże ilości wody (bez dodatków smakowych) lub herbaty owocowej czy zielonej. Unikaj natomiast słodkich napojów gazowanych, które dostarczają ogromnych ilości kalorii i cukru.
Pamiętaj też o spożywaniu warzyw do każdego posiłku.
Więcej informacji znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Pamiętaj też o ćwiczeniach, zawsze ćwicz na lekcjach wf-u, nie przejmuj się drobnymi niepowodzeniami. Wolny czas spędzaj aktywnie, unikaj siedzenia przed komputerem czy telewizorem. Zapisz się na zajęcia dodatkowe lub po prostu chodź na długie spacery i ćwicz w domu razem z nami www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy