Jak schudnąć na diecie wegetariańskiej?

Witam mam prawie 18 lat i ważę 55 kg. Próbowałam wielu diet , głodówek pomijając ze jestem wegetarianką dalej nic nie schudłam. Wcześniej warzyłam 48 kg i chciałabym wrócić do tej wagi tylko wg mi się to nie udaj proszę o jakiś pomysł
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Potrzebowałabym jeszcze informację na temat wzrostu, aby móc określić wskaźnik masy ciała i stwierdzić, czy odchudzanie rzeczywiście jest konieczne.
Zdecydowanie nie zalecam głodówek ani diet o bardzo niskiej podaży energii - są niedoborowe, mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje, a na dodatek są również nieskuteczne, skutkując często efektem jo-jo.
Niezawodnym sposobem jest natomiast regularna aktywność fizyczna i przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania.

Witaj,
sama rezygnacja z mięsa nie jest gwarancją utraty wagi. Szczególnie jeśli z braku pomysłu na obiady bezmięsne przygotowujesz często naleśniki, pierogi, makarony. Głodówki także nie stanowią dobrego pomysłu na odchudzanie spowalniają tylko Twój metabolizm co utrudnia Ci odchudzanie.
Jedz 5 posiłków dziennie. Zrezygnuj ze słodyczy , słodzonych napojów oraz fast foodów. Podstawę Twojej diety powinny stanowić pełnoziarniste produkty zbożowe. Do każdego posiłku spożywaj dodatek warzyw. Najlepiej w formie surowej. Wypijaj ok. 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie. W związku z tym ,że nie spożywasz mięsa pamiętaj by w każdym posiłku uwzględnić źródło pełnowartościowego białka w formie np. nabiału lub nasion roślin strączkowych. Koniecznie też uprawiaj regularną aktywność fizyczną.
Pozdrawiam
Marzena Rojek

Witam. Przede wszystkim nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, a bez nie tego nie jestem w stanie określić czy Twoja masa ciała jest w normie, czy też wskazuje na nadwagę. Dodatkowo masz 18 lat, co świadczy o tym, iż dopiero przestałaś być w okresie dojrzewania lub właśnie go kończysz – w tym czasie zarówno masa ciała jak i wzrost ulegają gwałtownym zmianom. Waga 48 kg, którą miałaś może wcale nie być Twoją idealną i prawidłową masą. Twoje ciało nabrało kobiecych kształtów, a więc te kilka kilogramów więcej może nie być wcale kwestią nadmiernej tkanki tłuszczowej np. w okolicach brzucha. Zapoznaj się jednak z zasadami prawidłowego żywienia i sprawdź czy nie popełniasz podstawowych błędów żywieniowych http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe Pozdrawiam.