Dieta dla 9-latki

Dzień dobry! Chciałam zapytać, jak 9-latka ma schudnąć, gdy ma 136 cm wzrostu i waży 29 lub 30 kg. Chciałabym dietę, która pomoże zgubić mi na razie tak 5 kg. Chciałabym, żeby ta dieta była przez 2 tygodnie, może być z ćwiczeniami 3 razy w tygodniu po 30 min., ale żeby była skuteczna. Czy Państwo mogą mi napisać dietę? Albo z internetu? I bardzo PROSZĘ, by Państwo nie pisali, żeby IŚĆ DO LEKARZA, ponieważ chcę samodzielnie schudnąć. Jaka dieta pomoże? Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała jest w normie, dlatego nie zalecam odchudzania się - może to mieć poważne konsekwencje zdrowotne.
Proponuję natomiast wprowadzenie zdrowego stylu życia - unikanie słodyczy i kalorycznych przekąsek oraz włączenie aktywności fizycznej w postaci ulubionego sportu.

Witam. Twoja masa ciała wskazuje na normę, dlatego nie musisz się odchudzać. Jesteś w wieku dojrzewania, rośniesz, Twoje ciało zmienia się, nabiera kształtów – waga i wzrost idą w górę. Jeśli nadal nie jesteś przekonana polecam, abyś zaczęła regularnie ćwiczyć – około 3-4 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Łącz ćwiczenia siłowe z tlenowymi np. brzuszki, przysiady, damskie pompki, a potem rower czy jogging. Możesz także wybrać aerobik, gdzie będzie połączenie tych aktywności. Zacznij także dbać o swoją codzienną dietę – nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier). Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pamiętaj, że takie zmiany powinnaś wprowadzić na stałe. Pozdrawiam.