Odchudzanie u 11-latki

Mam 11 lat . Mam 47kg i 152 cm. Chciałabym schudnac ok 7 kg w 2 tygodnie. Jak? Pomocy! I proszę nie pisać ze nie powinnam itp. Chciałabym żeby ktoś mi napisał plan dnia : co na śniadanie itp kiedy i jakie cwiczenia itp
11 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przede wszystkim tak szybka utrata masy ciała w krótkim czasie jest niezdrowa i nieskuteczna, dlatego zdecydowanie nie zalecam tej techniki.
Ponadto masa ciała mieści się w normie, dlatego jeśli obserwujesz u siebie nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w określonych miejscach, polecałabym włączenie regularnej aktywności fizycznej - najlepiej ćwiczeń wymagających pracy mięśni właśnie tych obszarów.
Polecam też zrezygnowanie ze słodyczy i kalorycznych przekąsek, które są źródłem pustych kalorii.

Witam. Twoja masa ciała wskazuje na normę, dlatego nie musisz się odchudzać. Jesteś w wieku dojrzewania, rośniesz, Twoje ciało zmienia się, nabiera kształtów – waga i wzrost idą w górę. Jeśli nadal nie jesteś przekonana polecam, abyś zaczęła regularnie ćwiczyć – około 3-4 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Łącz ćwiczenia siłowe z tlenowymi np. brzuszki, przysiady, damskie pompki, a potem rower czy jogging. Możesz także wybrać aerobik, gdzie będzie połączenie tych aktywności. Zacznij także dbać o swoją codzienną dietę – nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier).
Spróbuj jeść 4-5 małych objętościowo posiłków – 3 posiłki główne i 2 przekąski. Na przekąski jedz: owoc/szklankę drobnych owoców lub jogurt naturalny z garstką owoców lub 2 łyżki orzechów lub 2 szklanki warzyw lub sok warzywny. Na śniadanie wybieraj np. 2 kromki chleba razowego z pastą jajeczną lub twarogową lub rybną lub z warzyw strączkowych lub z awokado (bez majonezu, ale za to z jogurtem 2%) z warzywami np. 1 pomidorem lub ½ papryki albo zupę mleczną – płatki owsiane (3 łyżki) z mlekiem/jogurtem 2% z garstką owoców. Na obiad standardowo garść ugotowanej kaszy/ryżu brązowego/ makaronu pełnoziarnistego/ ziemniaków (bez tłuszczu i śmietany) z dużą ilością warzyw i dodatkiem białkowym (chudym mięsem, jajkiem, rybą lub warzywami strączkowymi). Unikaj potraw smażonych w panierce i w głębokim tłuszczu. Na kolację postaw na zupy np. krem (bez dodatku tłuszczu i śmietany, na wywarze warzywnym).
Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pamiętaj, że takie zmiany powinnaś wprowadzić na stałe. Pozdrawiam.