Błędy w diecie u 12-latki

Mam 12 lat, jestem dziewczynką i ważę 52 przy wzroście 157. Wiem,że ważę za dużo, ale nie wiem dlaczego.Jem za często/tłusto?Jadłospis Śniadanie:chudy twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką+kromka ciemnego chleba z masłem 2śniadanie:jabłko,banan, nektarynka,truskawka polane jogurtem naturalnym Obiad:warzywa gotowane na parze+smażona na ryba+ryż podwieczorek:gotowany groszek z marchewką Kolacja:jajko na miękko z odrobiną soli+kromka ciemnego chleba z masłem Nie jem słodyczy!Co robię źle?

Witaj,
Na pierwszy rzut oka Twoja dieta jest prawie odpowiednio zbilansowana. Jednakże sama dieta nie wpływa na sylwetkę, ale także ćwiczenia. Jesteś osobą uczącą się w związku z tym w sierpniu masz sporo wolnego czasu, który częściowo możesz przeznaczyć na sport. Codziennie prze godzinę jeździj na rowerze, pływaj, biegaj, maszeruj, spaceruj. Możesz także przez około 30 minut wykonywać ćwiczenia modelujące talię: http://portal.abczdrowie.pl/ciwczenia-na-talie.
Ponadto pamiętaj że sama waga to nie wszystko. Możesz być tzw. grubej kości a tego niestety nie da się zmienić dietą, ani ćwiczeniami. Ponadto Twoja obecna waga jest w normie. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Witam, Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie odchudzaj się, ale możesz zmienić nieco swoje nawyki żywieniowe. Z pewnością też nie jesz za dużo, Twój jadłospis jest też raczej prawidłowy (oprócz spożywanie smażonych dań). Zacznij dbać o swoją codzienną dietę – nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier).
Spróbuj jeść 4-5 małych objętościowo posiłków – 3 posiłki główne i 2 przekąski. Na przekąski jedz: owoce lub jogurt naturalny z garstką owoców lub z orzechami. Na śniadanie wybieraj np. 2-3 kromki chleba razowego z pastą jajeczną lub twarogową lub rybną lub z warzyw strączkowych lub z awokado (bez majonezu, ale za to z jogurtem 2%) z warzywami np. 1 pomidorem lub ½ papryki albo zupę mleczną – płatki owsiane z mlekiem/jogurtem 2% z garstką owoców. Na obiad standardowo kasza/ryż brązowy/ makaron pełnoziarnisty/ ziemniaki (bez tłuszczu i śmietany) z dużą ilością warzyw i dodatkiem białkowym (chudym mięsem, jajkiem, rybą lub warzywami strączkowymi). Unikaj potraw smażonych w panierce i w głębokim tłuszczu. Na kolację postaw na zupy np. krem (bez dodatku tłuszczu i śmietany, na wywarze warzywnym) lub zwykłe kanapki z chleba razowego. Posiłki nie powinny być za małe, ponieważ potrzebujesz energii do prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pamiętaj, że takie zmiany powinnaś wprowadzić na stałe. Pozdrawiam.